Тактика

Оскільки ігри Лазертаг проводяться на різноманітній місцевості з різним ландшафтом, різноманітною рослинністю та природніми укриттями, стратегія гри постійно змінюється. Для кожного сценарію існує своя тактика ведення бою, однак є основні тактичні правила, викладені нижче:

- Форма одягу повинна бути зручною для Вас, але  якщо Вам зручно грати в вечірньому платтті або білому смокінгу, чи яскравій сорочці, Ви завжди будете в числі перших «вбитих».  Нашим клубом  видаються захисні жилети кольору «хакі» і головні убори (бандани).

-          Обов’язково ховати голову та зброю – датчики враження знаходяться саме там. Не висовуйтесь з-за укриття більш, ніж на 2 секунди, якщо не збираєтесь стріляти (1-ша секунда- Вас «засікли», 2-га секунда – у Вас прицілились, 3-тя секунда – Ви під обстрілом, 4-та секунда – Ви «нервово відпочиваєте в стороні»).

-          Не варто стріляти навмання, виставивши  зброю з-за прикриття –  в неї легко можуть попасти в той час, як Ви не бачите, куда стріляєте.

-          Час пересування в ігровій зоні не має перевищувати 3 секунди. Якщо Ви приймаєте рішення змінити свою диспозицію, зробіть це короткою перебіжкою до іншого укриття, утримуючи приціл зброї на потенційній цілі та спостерігаючи боковим зором за іншими учасниками баталії. Не пробуйте перебігати на великі дистанції – в першу чергу це видасть Ваше місце розташування, по –друге, це видасть моливе місце розташування Ваших бойових товаришів, в результаті чого Ваша команда може втратити, як мінімум, одного бійця і буде мати менше шансів на перемогу.

-          Своєчасно надавайте підтримку іншим учасникам Вашої команди, постійно будьте з ними в контакті, адже Лазертаг – це, перш за все, командна гра. Потрібно розуміти, що якщо кожен боєць діятиме по принципу сам за себе, то команду просто перестріляють поодинці. Якщо Ви не прикрили  спину своєму бойовому товаришу, то згодом нікому буде прикрити Вашу власну спину.

-          Увага  і тільки увага. Для визначення позицій «ворога» необхідно уважно спостерігати за всім полем бою. При веденні вогню противником старайтесь «на слух» , по звукових сигналах, які видає його зброя, визначити місце розташування цілі. Досвідчені гравці не стріляють довгими чергами, так як розуміють, що це може видати  місце їх розташування.

-          По можливості займайте більш високу позицію відносно супротивника – це надасть Вам тактичну  перевагу над ним. Грамотно використовуйте місцевий ландшафт та природні укриття для непомітного пересування. Незамітно проникнувши в тил команди супротивника і зайнявши там зручну позицію для  обстрілу, Ви зможете внести паніку в її ряди.

-          Якщо Ви попали в противника, не ховайтесь (за відсутності іншої прямої загрози), а добивайте його, періодично прострілюючи місце його укриття та точку його можливого виходу. Відповідно, якщо Вас накрили щільним вогнем, кличте учасників своєї команди, щоб Вас змогли прикрити і дати Вам можливість змінити диспозицію.

-          При виявленні цілі не варто відразу відкривати вогонь. Спочатку вкажіть ціль товаришам по команді – спільними зусиллями буде простіше знищити її.

-          При захисті  бази необхідно розділити видиму ділянку в 360 градусів на сектори і контроль за кожним сектором доручити окремому захиснику.

-          Якщо на Вашій зброї світиться червоний світлодіод (  в резерві залишилось одне життя), Вам слід заховатись за надійним укриттям – протягом однієї хвилини відновиться  одиниця життя.

-          Лазертаг – це командна гра, тому Вам необхідно навчитись швидко виробляти спільну стратегію та беззаперечно дотримуватись її впродовж всього бою. Виберіть лідера/командира, який буде приймати ключові стратегічні рішення, щоб уникнути хаосу в Ваших діях.

Пам’ятайте! Ви не повинні лізти під «кулі», але також не повинні відсиджуватись в укритті.

Дотримуйтесь перелічених правил – це дасть Вам перевагу над суперником, який цими правилами нехтує.

Вдалого Вам полювання!